Kas yra Burnos chirurgija?

Kas Yra Burnos Chirurgija?

Burnos chirurgija yra specializuota medicinos sritis, kuri koncentruojasi į įvairių burnos, žandikaulio, veido ir žandikaulių srityse atliekamų chirurginių procedūrų atlikimą. Ši sritis yra labai plačiai apimanti, o burnos chirurgai yra specialistai, kurie gali atlikti įvairias procedūras, siekdami gydyti įvairias burnos, žandikaulio ir veido problemas.

Pagrindinės Burnos Chirurgijos Procedūros:

 1. Išminties Dantų Pašalinimas: Tai yra viena iš dažniausių burnos chirurgijos procedūrų. Išminties dantys gali būti pašalinami dėl įvairių priežasčių, tokių kaip impozicija (danties įstrigimas), kariesas, arba danties erozija.
 2. Dantų Implantavimas: Dantų implantavimas yra procedūra, kuriai metu į žandikaulį įdedamas dirbtinis danties šaknis, siekiant pakeisti prarastą dantį. Tai dažnai naudojama po dantų netekimo, siekiant atkurti danties funkcionalumą ir estetiką.
 3. Kistų Ar Navikų Pašalinimas: Burnos chirurgai gali atlikti procedūras, siekdami pašalinti navikus ar kistus, kurie gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių, tokios kaip cistinė fibrozė, traumos ar kitos ligos.
 4. Dantų Šaknų Kanalų Gydymas: Kai infekcija pasiekia danties šaknų kanalus, burnos chirurgai gali atlikti dantų šaknų kanalų gydymą, pašalindami uždegimą ir užpildydami kanalus, siekiant išsaugoti dantį.
 5. Korekcinės Chirurgijos Procedūros:

  Korekcinės chirurgijos procedūros yra skirtos ištaisyti įvairias fizinės išvaizdos ar funkcinių problemų, kurios gali būti susijusios su veido, galvos ar kūno dalimi. Šios procedūros gali būti atliekamos dėl įvairių priežasčių, įskaitant estetinę, funkcionalią, arba net psichologinę paciento gerovę. Štai keletas dažniausių korekcinės chirurgijos procedūrų pavyzdžių:

  1. Plastinė ir Rekonstrukcinė Chirurgija: Tai apima procedūras, kurios skirtos atkurti veido ar kūno struktūras po traumų, nudegimų, vėžio pašalinimo operacijų ar kitų sužalojimų. Plastinė chirurgija taip pat gali būti naudojama siekiant pagerinti išvaizdą, tokią kaip veido pakoregavimas arba kūno formų korekcija.
  2. Korekcinės veido chirurgijos procedūros: Tai gali apimti nosies korekciją (rinoplastiką), akių vokų korekciją (blefaroplastiką), veido pakoregavimą (faceliftą), smakro korekciją (brow liftą) arba ausų korekciją.
  3. Liežuvio ir burnos korekcijos procedūros: Tai gali būti reikalinga pacientams, turintiems liežuvio ar burnos veikimo problemų, įskaitant liežuvio perpjovimą (lingvoplastiką) arba burnos ištempimą (palatoplastiką), siekiant koreguoti kalbos ar kramtymo negalavimus.
  4. Korekcinės krūtinės chirurgijos procedūros: Tai gali apimti krūties implantų įdėjimą ar pašalinimą, krūties pakėlimą (mastopeksiją), krūtų mažinimą arba krūtų rekonstrukciją po vėžio operacijų.
  5. Chirurginės kūno korekcijos procedūros: Tai gali apimti liposukciją, pilvo pakėlimą (abdominoplastiką), sėdmenų korekciją ar kitiems kūno regionams skirtas procedūras, siekiant atkurti proporcingą figūrą arba pašalinti perteklinį riebalą.

  Kiekviena korekcinės chirurgijos procedūra yra pritaikyta paciento individualiems poreikiams ir pageidavimams. Svarbu pasitarti su kvalifikuotu plastikos chirurgu ar specialistu, kuris gali padėti nustatyti tinkamiausią korekcinės chirurgijos procedūrą, atsižvelgiant į paciento tikslus ir sveikatos būklę. Tai padeda užtikrinti geriausius rezultatus ir paciento patogumą.

 6. Įvairios Estetinės Procedūros: Tai gali apimti dantų balinimą, dantų koronų ar laminatų uždėjimą, siekiant atkurti gražią šypseną.

Burnos chirurgija yra svarbi sritis, kuri padeda gydyti įvairias burnos ir veido problemas bei užtikrina pacientų gerovę ir gerą burnos sveikatą. Svarbu pasitarti su kvalifikuotu burnos chirurgu, jei turite bet kokius klausimus ar susirūpinimą dėl savo burnos sveikatos.

Įrašas paskelbtas temoje Patarimai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *